Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Tom Cruise skończył 50 lat - HighLife - MenStyle
Tom Cruise skończył 50 lat
wtorek, 03 lipca 2012 09:00

Świat niedawno obiegła informacja, ze Tom Crusie, jeden z najsłynniejszych aktorów, członek kościoła scjentologicznego, rozwodzi się ze swoją młodą żoną Katie Holmes. A miało to miejsce w przeddzień 50 urodzin aktora.
Gwiazdor filmów „Jerry Maguire”, „Top Gun”, „Wywiad z Wampirem”, "Ostatni Samuraj" urodził się 3 lipca 1962 roku. W trakcie swojej kariery współpracował z najwybitniejszymi reżyserami: Stanleyem Kubrickiem, Stevenem Spielbergiem, Oliverem Stonem, Brianem De Palmą i innymi.


W opublikowanym przez magazyn „Forbes" rankingu najpotężniejszych celebrytów świata w roku 2012 Cruise znalazł się na miejscu dziewiątym.

Należy do najlepiej opłacanych amerykańskich aktorów. Jego gaża za rolę w „Top Gun" w 1986 r. wyniosła 2 mln dolarów. Z kolei za występ w „Szybkim jak błyskawica" w 1990 r. zarobił już 9 mln dolarów, w „Wywiadzie z wampirem" w 1994 r. – 15 mln, w „Raporcie mniejszości" w 2002 r. – 25 mln, a w „Mission: Impossible – Ghost Protocol" w 2011 r. –12,5 mln.

W życiu Toma Cruise oczywiście obecne były i są kobiety. Jego małżeństwo z Nicole Kidman było jednym z najbardziej znanych związków z Hollywood. Od 2006 r. jego żoną jest Katie Holmes, choć według ostatnich medialnych doniesień małżeństwo te zbliża się ku końcowi, bowiem Holmes wniosła pozew o rozwód.


Najnowsza rola Cruise'a to śpiewający rockman w komedii muzycznej „Rock of Ages", która do kin w Polsce trafi 10 sierpnia. Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w tytułowym klubie w Los Angeles, w obsadzie są też m.in. Catherine Zeta-Jones, Paul Giamatti, Mary J. Blige i Russell Brand.

Aktor planuje tez razem z reżyserem Tonym Scottem „Top Gun 2".

W jednym z wywiadów Cruise opowiadał, że fascynuje się samurajami i ich etycznym kodeksem Bushido. – Miałem osiemnaście lat, gdy po raz pierwszy obejrzałem „Siedmiu samurajów” Kurosawy. Już po 30 sekundach zdałem sobie sprawię, że to nie jest zwykły film, że to jest zjawisko. Lata później przeczytałem kodeks Bushido. Przekazał mi wiedzę o wielu sprawach, do których trzeba dążyć w życiu, jak lojalność, współczucie, odpowiedzialność, umiejętność patrzenia wstecz oraz branie odpowiedzialności za własne czyny – wspominał.

  

Komentarze  

 
0 #1 Nelson 2014-06-15 19:14
Hi there it's me, I am aso visiting this web site regularly, this webaite is
truly pleasaant and the people are actually sharing pleasant thoughts.


My site; olympic gold medal: http://Levipgij.wikispaces.com/Great+Advice+For+First+Time+Jewelry+Buyers
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież