Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 MenStyle - MenStyle
Jak zmotywować dziecko do nauki?
piątek, 14 października 2011 13:23

Twoje dziecko nie chce się uczyć?  Musisz zachęcać je nagrodami lub słodyczami, aby wreszcie usiadło do lekcji? Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz jak skutecznie motywować dziecko do nauki.

Więcej…
 
Kiedy dziecko jest poważnie chore
piątek, 14 października 2011 13:39

Pogodzenie się z chorobą dziecka jest ogromnie trudne dla rodziców. Często obwiniają oni samych siebie, zaczynają spekulować: „co by było gdyby…” Wielu rodziców stara się nie dopuszczać do siebie myśli, ze dziecko jest poważnie chore. Ukrywają tę informację także przed otoczeniem oraz samym dzieckiem.  Dziecko jednak doskonale wyczuwa zmartwienie rodziców, widzi ich nadopiekuńczość i dochodzi do wniosku, że coś się zmieniło. Nie wie jednak co…

Więcej…
 
Jaki prezent kupić pod choinkę?
sobota, 26 listopada 2011 14:48

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Czeka nas szał przedświątecznych zakupów i godziny rozważań nad prezentami. Dlatego warto już teraz pomyśleć, co trafi w gust najbliższych nam osób.

Więcej…
 
Powiastki Beatrix Potter
czwartek, 09 lutego 2012 13:40

Okazały, wydany z wielką starannością nakładem Wydawnictwa Wilga tom to prezent, który zachwyci nie tylko najmłodszych. Stylowa, elegancka oprawa przypadnie do gustu również dorosłym estetom – babciom, dziadkom, rodzicom i wszystkim tym, którzy będą mieli okazję czytać te bajki swoim pociechom.

Więcej…
 
Świat wokół nas
czwartek, 23 lutego 2012 09:07

Wydawnictwo Wilga znane jest z publikacji książek dla dzieci i młodzieży. W bogatej ofercie znajdziemy klasyczne bajki i baśnie, wiersze oraz powszechnie znane pozycje literatury polskiej i światowej dla najmłodszych. Zabawa, edukacja i rozbudzanie zainteresowania, miłości i szacunku dla książek idą tu w parze.

Więcej…
 
Jak nauczyć dziecko samodzielności?
środa, 03 sierpnia 2011 06:10

Wychowywanie dzieci to ciężka praca. Wymaga nie tylko cierpliwości, ale też ogromnych ilości czasu i uwagi. Ten czas, uwaga i cierpliwość są szczególnie potrzebne przy uczeniu dziecka samodzielności.

Więcej…
 
Jak zaszczepić synowi męskość?
środa, 25 kwietnia 2012 08:42

Chociaż wychowywanie córki i syna jest zasadniczo różne to jednak ojciec jest w nim jednakowo ważny. Dla córki ojciec jest pierwszym mężczyzna w życiu, tym, który odkrywa jej kobiecość, wprowadza w świat mężczyzn. Dla chłopca natomiast ojciec jest wzorem męskości, kimś kto odkrywa przed nim męski świat, mówi o sile i uczy wytrwałości.

Więcej…
 
Kiedy w domu pojawia się niepełnosprawne dziecko...
wtorek, 01 maja 2012 16:15

Pojawienie się w domu niepełnosprawnego dziecka jest bardzo trudną sytuacja dla całej rodziny. Taki maluszek wymaga specjalistycznej opieki, rehabilitacji, potrzebuje dużo więcej czasu i uwagi. Rodzice często przez dłuższy czas nie mogą pogodzić się z niepełnosprawnością dziecka, szukają kolejnych lekarzy i oczekują innej diagnozy, najczęściej bezskutecznie. Jakie są potrzeby niepełnosprawnego dziecka? Jak zająć się takim maluchem, aby zapewnić mu jak najlepszy rozwój?

Więcej…
 
Posiadanie dzieci daje szczęście
wtorek, 22 maja 2012 13:26

Ludzie mający dzieci są bardziej szczęśliwi niż osoby bezdzietne - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie "Psychological Science".

Więcej…
 
Kobiety nie są stworzone do wierności
środa, 30 maja 2012 14:30

Kiedy kobiety zaczęły preferować dobrych partnerów ponad męskich samców alfa, pojawiła się idea „pary”, wskazują nowe badania. Współczesną rodzinę charakteryzuje monogamia i długotrwałe partnerstwo, które zastąpiły względny promiskuityzm i sporą konkurencję między samcami o samice.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11